Hakkımızda

Yolcu Tiyatro, seyircisiyle buluştuğu ilk oyun için Wolfgang Borchert’in Kapıların Dışında adlı eserini seçti ve 19 Mart 2013 tarihinde prömiyerini yaptı. Ersin Umut Güler’in yönettiği, dijital görüntü teknolojisi kullanılarak tasarlanan oyun, 2019 yılında yenilenen kadrosu ve tasarımlarıyla tekrar sahnelendi. Toplam 90 kez sahnelenen oyun iki dalda ödül aldı. 

Yolcu Tiyatro, 25 Aralık 2014 tarihinde, Ariel Dorfman’ın Başka Bir Dünya İçin Manifesto; Karanlığın Ötesinden Gelen Sesler adlı eserini yeniden kurgulayarak, ikinci oyunuyla seyircisinin karşısına çıktı. Ersin Umut Güler’in yönettiği oyun, üç sezon boyunca toplam 55 kez oynadı ve bir dalda ödül aldı.

Yolcu Tiyatro üçüncü oyun olarak Roland Topor’un Joko’nun Doğum Günü adlı eserini seçti ve 1 Ekim 2016 tarihinde prömiyer yaptı. Ersin Umut Güler’in yönettiği, yüksek performans gerektiren hareket tasarımıyla projection mapping teknolojisi birleştirilerek sahnelenen oyun, 7 farklı tiyatro ödül jürisinden toplam 13 dalda ödül aldı. 5 sezon boyunca sergilenen oyun, toplam 100 kez oynadı.

Yolcu Tiyatro, David Ives’in yazdığı Kürklü Venüs adlı oyunun prömiyerini 18 Aralık 2017’de yaparak seyircisine dördüncü oyununu sundu. Ersin Umut Güler’in yönettiği Kürklü Venüs  yurt içi ve yurt dışından 4 dalda ödül aldı. Kürklü Venüs, toplam 100 kez oynadı.

Yolcu Tiyatro’nun son projesi Ahmet Sami Özbudak’ın yazıp yönettiği, Ersin Umut Güler’in Süpervizörlüğünü yaptığı Gomidas, 24. İstanbul Tiyatro Festivali’nde Türkçe ve Fransızca olarak dünya prömiyerini yaptı. Kumkapı’daki Surp Vortvots Vorodman Kilisesi’nde sahnelenen oyunda, 1929 yılında İstanbul’da kurulmuş olan Lusavoriç Korosu, 40 kişilik kadrosuyla Gomidas Vartabed’in eserlerini seslendiriyor.